500 000 eurot stipendiumiprogrammidele
Eesti Rahvusvahelise Arengukoostöö Keskus kuulutab välja:
TAOTLUSVOORU
stipendiumiprogrammide rahastamiseks.
Taotlusvooru eelarvemaht on 500 000 eurot
Taotlusvooru raames toetatavad üksikprojektid peavad olema vastavuses Eesti arengukoostöö ja humanitaarabi strateegias 2024-2030 sätestatud prioriteetidega. Taotlusvooru eesmärk on toetada ja stimuleerida teadmuse jagamist ning Eestile prioriteetsete arengukoostööriikide võimekuse parendamist organisatsioonide ning inimeste kompetentsi kasvatamise kaudu arenguriigi vajadustest lähtuvalt.
Taotleja | Eestis registreeritud kõrgharidust andev õppeasutus, teadus- ja arendusasutus või täienduskoolitust pakkuv asutus (peab vastama täiskasvanute koolituse seadusele) või eraõiguslik taotleja |
---|---|
Nõuded | Taotlused tuleb esitada eraldi vastavalt väljatoodud riikide jaotusele. Taotleja võib kumbagi suunda esitada mitu taotlust, sellisel juhul tuleb märkida taotluste prioriteetsus taotleja seisukohast. Taotlejaks võib olla Eestis registreeritud kõrgharidust andev õppeasutus, teadus- ja arendusasutus või täienduskoolitust pakkuv asutus (peab vastama täiskasvanute koolituse seadusele), kes vastab Vabariigi Valitsuse 16.12.2021. a määruse nr 122 “Arengu- ja humanitaarabi andmise tingimused ja kord” § 9 lõikes 1 nimetatud nõudele. Eraõiguslik taotleja peab vastama sama määruse § 9 lõikes 3 toodud nõudele. |
Kriteeriumid | Taotluste hindamise kriteeriumid
Projekti kestus ja toetuse määr
|
Lähteülesanne
Taotlusvooru eesmärk on toetada ja stimuleerida teadmuse jagamist ning Eestile prioriteetsete arengukoostööriikide võimekuse parendamist organisatsioonide ning inimeste kompetentsi kasvatamise kaudu arenguriigi vajadustest lähtuvalt. Taotlusvoorus on abikõlblikud järgmised sihtriigid (elukoht ja kodakondsus): Armeenia, Botswana, Gruusia, Keenia, Moldova, Namiibia, Uganda, Ukraina.
Taotlusvoorus toetatakse tegevusi, mis vastavad allpool kirjeldatud meetmele:
Täiendõppeprogrammis osalemine - taotletavale programmile peavad olema määratletud selged õpiväljundid. Õpe võib toimuda Eestis kohapeal, e-õppena või hübriidlahendusena – vastava lähenemise asjakohasus peab olema põhjendatud taotluses; programm on otseselt seotud taotlusvooru sihtriigi vajadustega. Programmi maht peab olema minimaalselt 12 EAP ja maksimaalselt 24 EAP, eelistatud on mikrokraadi või mikrokvalifikatsiooni omandamisele suunatud programmid. Põhjendatud juhtudel on maksimaalne EAP punktide arvu ületamine lubatud ja põhjendus peab olema toodud taotluses.
Valdkonnad, kus osalemist toetatakse, on:
e-riigi tehnoloogiad;
e-tervis;
majandusareng ja ettevõtlus;
info-ja kommunikatsioonitehnoloogia, sh küberturvalisus;
haridusjuhtimine, haridusinnovatsioon, haridustehnoloogia, kaasaegsed õpetamismeetodid;
ühiskonnateadused, EL integratsioon ja meedia.
Taotlusvooru eelarvemaht jaguneb järgmiselt:
Taotlused Ukraina suunalisteks tegevusteks: 200 000 eurot. Taotletava toetuse maksimaalne summa 50 000 eurot taotluse kohta.
Taotlused Armeenia, Botswana, Gruusia, Keenia, Moldova, Namiibia, Uganda suunalisteks tegevusteks: 300 000 eurot. Taotletava toetuse maksimaalne summa 70 000 eurot taotluse kohta.
Vormid
Muud dokumendid
Tulemused