150 000 eurot arengukoostöö projektideks Moldovas
Eesti Rahvusvahelise Arengukoostöö Keskus kuulutab välja:
TAOTLUSVOORU
arengukoostööprojektide rahastuseks Moldovas
Taotlusvooru eelarvemaht on 150 000 eurot
Taotlusvooru raames toetatavad üksikprojektid peavad olema vastavuses Eesti arengukoostöö ja humanitaarabi strateegias 2024-2030 sätestatud prioriteetidega. Taotlusvooru eesmärk on toetada Moldova arengut kasutades Eesti parimaid praktikaid tegevustes, mis edendavad Moldova püüdlusi ELiga lõimumisel, sõltumatu meedia tugevdamisel, nüüdisaegse hariduse kaasajastamisel ning väikeettevõtlust toetavatel tegevustel.
Taotleja | Eesti Vabariigi valitsus- ja kohaliku omavalitsuse asutused; Eesti Vabariigis registreeritud ning püsivalt tegutsevad mittetulundusühingud või sihtasutused; Eesti Vabariigis registreeritud ning püsivalt tegutsevad muud juriidilised isikud. |
---|---|
Nõuded | Projekti taotlus tuleb esitada keskuse antud vormil, mis on kättesaadav keskuse veebilehel ning lisatud taotluskutsele. Taotlusvormi kõik kohalduvad väljad peavad olema täidetud, taotlus peab vastama vabariigi valitsuse 16. detsembri 2021. a määruse nr 122 tingimustele. Kõik taotlused peavad rakendama Välisministeeriumi poolt väljatöötatud mõjude hindamise süsteemi. |
Kriteeriumid | Projekti kestus ja toetuse määr
Taotluse hindamise kriteeriumid Taotluse hindamisel lähtub keskuse juhatus 12.01.2024 otsusega nr 1-2/4-2024 kinnitatud taotlusvooru väljakuulutamisest ja hindamisjuhendist. Taotlust hinnatakse järgmiste kriteeriumite põhjal:
|
Lähteülesanne
Taotlusvooru eesmärk on toetada Moldova arengut kasutades Eesti parimaid praktikaid tegevustes, mis edendavad Moldova püüdlusi ELiga lõimumisel, sõltumatu meedia tugevdamisel, nüüdisaegse hariduse kaasajastamisel ning väikeettevõtlust toetavatel tegevustel. Projektid peavad toetama horisontaalseid eesmärke ning aitama läbivalt saavutada ÜRO Kestliku Arengu eesmärkide saavutamist.
Taotlusvoorus toetakse tegevusi, mis vastavad järgmistele tegevussuundadele:
- EL lõimumist toetavad tegevused, sh regioonide tasemel;
- nüüdisaegse hariduse edendamine;
- väikeettevõtluse toetamine;
- sõltumatu meedia tugevdamine ning väärinfo vastu võitlemine;
- valitsussektori digitaliseerimise ning küberkerksuse võimekuste suurendamine.
Vormid
Muud dokumendid
Tulemused