Skip to content
Vaegnägijale

EST-SWE-UKR koostööprojekt (EDK) - Trilateral Professional Capacity Building Project

  • SDG16
  • SDG8
icon_Democracy and Rule of Law

Demokraatia ja õigusriik

8VS1-VM-UA-EDK23
Toimumisaeg 01.06.2024-30.07.2025 Aktiivne
Sihtrühm Ukraina riigiteenistujad
Eelarve 121 380 EUR
Rahastajad
  • ESTDEV
Partnerid
Programmi raames saavad Ukraina riigiteenistuja koolitust ja praktilisi teadmisi Euroopa integratsiooni, piiriülese koostöö arendamise, avalike teenuste digitaliseerimise ning infoturbe ja hübriidsõja käigus tekkivate küberohtude vastu võitlemise valdkonnas. Osalejatele antakse ülevaade poliitikakujundamisest ja protsessidest EL-is. Nad tutvuvad EL-i läbirääkimistega seotud praktiliste näidete ja tehnikatega ning saavad teadmisi EL-i ja selle valdkondlikest probleemidest.

Projekti eesmärgid

Projekti eesmärk on koolitada Ukraina riigiteenistujaid Euroopa integratsiooni, piiriülese koostöö arendamise, avalike teenuste digitaliseerimise ning infoturbe ja hübriidsõja käigus tekkivate küberohtude vastu võitlemise valdkonnas.

Tegevused ja tulemused

Esimesel poolaastal toimusid projekti ettevalmistused ja läbirääkimised osapoolte vahel, koostati esialgne õppekava, programm ja eelarve. II poolaastal toimusid esimesed tegevused kõigile kolmele projektis kasusaajatena näidatud sihtrühmale. Nendest üks seminar toimus Bakuus ja kaks viidi läbi Kiievis. Projekti UKRAINA EUROOPA TEE raames saavad mitusada Ukraina kõrgemat ametnikku ja diplomaati täiendada oma Euroopa Liidu alaseid teadmisi kahe aasta jooksul. Projekti elluviimiseks allkirjastasid vastastikuse mõistmise memorandumi ESTDEV, Rootsi Instituut (SI), Ukraina Välisministeeriumi juures asuv Hennadii Udovenko Diplomaatiline Akadeemia (DAU), Eesti Diplomaatiline Kool (ESD) ja Stockholmi Majanduskool Riias (SSE-Riga), eesmärgiga mitmepoolse koostöö kaudu kasvatada Ukraina diplomaatide ja kõrgemate ametnike Euroopa Liidu alaseid teadmisi. Programmi raames saavad Ukraina riigiteenistujad koolitusi Euroopa integratsiooni, piiriülese koostöö arendamise, avalike teenuste digitaliseerimise ning infoturbe ja hübriidsõja käigus tekkivate küberohtude teemal. Osalejatele antakse ülevaade poliitika kujundamisest ja protsessidest ELis. Nad tutvuvad ELi läbirääkimistega seotud praktiliste näidete ja tehnikatega ning saavad teadmisi ELi ja selle valdkondlikest probleemidest.