Skip to content
Vaegnägijale

Süüria pagulasnaiste, -laste ja -noorte iseseisva toimetuleku toetamine Liibanonis digipädevuste ja ettevõtluse koolituste kaudu

  • SDG8
icon_Education

Haridus

4-10/3-2024
Toimumisaeg 01.02.2024-31.01.2025 Aktiivne
Sihtrühm Syrian refugee women and youth
Eelarve 75 000 EUR
Rahastajad
  • ESTDEV
Partnerid

Süüria pagulastele suunatud tegevusi on Eesti kodanikuühiskonna partnerite toel ellu viidud alates 2016. aastast. Liibanon on alates 2019. aastast saadik vaevelnud sotsiaalmajanduslikus kriisis, kus kõige enam kannatavad naised, lapsed, erivajadustega inimesed ja pagulased.

Mondo on digipädevuste koolitusi oma partnerriikides läbi viinud 2017. aastast alates, sh Liibanonis, ning jõudnud üle 5000 kasusaajani. Mondol on jagada ka mitmeid edulugusid, mis tõendavad koolituse efektiivsust. Ent selleks, et koolituse mõju veelgi suurendada ja toetada, viivad Mondo partnerid nii Liibanonis kui Türgis läbi veel teisigi tegevusi nagu teadmiste ja kogemuste jagamise töötoad (knowledge exchange sessions), kogukonna digiteadlikkuse tõstmise üritused, hariduslikud ja mängulised tegevused lastega.

Eesti eesmärk on olnud aidata kaasa Süüria pagulaste olukorra parandamisele Jordaanias, Liibanonis ja Türgis, kus on regiooni suurimad Süüria pagulaste kogukonnad, pöörates erilist tähelepanu lastele ja naistele. Eriti haavatavas olukorras on lapsed, kes ei käi koolis ning keda puudutab suurem risk langeda lapstööjõu, inimkaubanduse ja sõjalistesse rühmitustesse värbamise ohvriks.

Projekti eesmärgid

Projekti eesmärk on toetada haavatavate kogukondade sotsiaalmajandusliku olukorra parandamist Liibanonis. Digipädevuste ja ettevõtluse koolituste, kogemuste ja teadmiste jagamise töötubade ning kogukonna digiteadlikkuse tõstmise üritustega aidatakse kasvatada Süüria pagulaste ja teiste haavatavate kogukondade naiste ja noorte iseseisvat toimetulekut.

Tegevused ja tulemused

Projekti peamiseks tegevuseks on digipädevuste koolitused. Koolituskava põhineb Euroopa Komisjoni digipädevuste mudelil DigComp ning see võtab arvesse ka rahvusvahelisi digiarengu põhimõtteid “Principles for Digital Development“.

Lisaks viiakse Liibanonis läbi kogemuste ja teadmiste jagamise töötoad (knowledge exchange sessions) ning kogukonna digiteadlikkuse tõstmise üritused koos käsitööturuga, kus naistel on võimalus oma tooteid müüa.

Kokku saab projektist otseselt kasu 374 inimest. Projekti tulemusena paranevad haavatavate kogukondade digioskused ja ettevõtluse alased teadmised ning suureneb nende konkurentsivõime tööturul, mis võimaldab sissetulekuid kasvatada ja elutingimusi parandada.

Kontakt