Skip to content
Vaegnägijale

Olena Zelenska Fondi perekodu ehitamine

  • SDG8
icon_Rebuilding Ukraine

Ukraina ülesehitus

-
Toimumisaeg 01.01.2023-31.12.2024 Aktiivne
Sihtrühm Ukraina inimesed
Eelarve 376 000 EUR
Rahastajad
  • Eesti Välisministeerium

Praegu on Ukrainas üle 1300 perekodu, kus igaühes elab 5-10 orbu. Sõja tõttu on vähemalt 80 perekodu hävinud. Kuigi pered on kolinud Ukraina turvalisematesse piirkondadesse, elavad nad kindla elukohata. Olena Zelenska Fondi hinnangul on 40 asenduspere vajadus uue elamispinna järele eriti kriitiline.

Perekodud on kolmas Eesti suurprojekt Ukraina ülesehitamisel. Suve hakul valmis Ovrutši linnas Eesti lasteaed, oktoobris taasavati sild Malõni kesklinnas.

Projekti eesmärgid

Teha koostööd Ukrainasse peretüüpi lastekodude ehitamise projekti elluviimisel ja eluaseme pakkumisel peredele, kes kaotasid selle Vene Föderatsiooni täiemahulise sissetungi tagajärjel.

Remote video URL

Tegevused ja tulemused

Valmib Ukraina tüüprojekti järgi  peremaja Ukraina esileedi Olena Zelenska Fondi „Room for Childhood“ initsiatiivi raames. Eesti rahastab maja ehitust Žõtomõri linnas ca 370 000 euroga. Ukraina tüüpprojekti järgi loodava peremaja kogupindala on 285 ruutmeetrit, seal on 6 magamistuba ja 5 vannituba, mis sobivad ka erivajadustega pereliikmetele. Maja hoovis on maa-alune betoonist pommivarjend. Selle maja ehitustegevus algas 2023. aasta lõpus.

Remote video URL