Kultuuripärandil baseeruvate digioskuste ja ettevõtluspädevuse arendamine Namiibias õppekavade täiustamise kaudu
Projekti eesmärgid
Projekti eesmärk on ajakohastada Namiibia kõrgkoolide õppekavasid, pakkudes koolitusprogrammi (Training of Trainers), et jagada Eesti teadmisi tudengitele suunatud tulevaste oskuste arendamiseks. Projekti peamised teemad keskenduvad kohaliku kultuuripärandi (kunst ja käsitöö, muusika, toit jne) ühendamisele kaasaegse disaini, digitaalsete lahenduste ja loomeettevõtlusega, mis suurendab teadlikkust pärandipõhisest ettevõtlusest ja loomemajandusest, kasutades selleks digitaaltehnoloogiaid ja kaasates noori.
Programmis osalevad noored omandavad teadmisi tootearendusest, ettevõtlusest, ringmajandusest ja digitehnoloogiatest. See parandab nende ettevõtluspädevust, mis on kasulik igapäevaelus ja annab hea lähtealuse ettevõtlusega alustamiseks.
Tegevused ja tulemused
Projekti tegevused koosnevad neljast osast:
- Creative Entrepreneurship Academy konverents. 2-päevane avatud sündmus, mille jooksul tõstame teadlikkust vaimsest kultuuripärandist, loomemajandusest, digitaliseerimisest. Sihtrühm: kultuuri- ja loomemajanduse valdkonna organisatsioonid, haridusasutused, ettevõtjad, noored. Korralduspartner: UNESCO rahvuskomisjon Namiibias. Konverentsi programmi raames toimub Maailmakohviku formaadis ekspertide ja osalejate vestlusring, et liikuda teemadesse süvitsi.
- Training of Trainers - Namiibia Ülikooli õppejõududele suunatud programm, mille käigus jagab Tartu Ülikooli Viljandi kultuuriakadeemia teadmisi ja kogemusi noorte tulevikuoskuste arendamisele suunatud õppekavade väljatöötamise ja kaasava hariduse põhimõtete rakendamise osas. Grupp õppejõude teeb ka õppevisiidi Eestisse, et külastada Viljandi Kultuuriakadeemiat ja osaleda rahvusvahelisel Viljandi Pärandusfestivalil.
- HACK THE HERITAGE NAMIBIA. Lisaks Eesti ekspertidele panustavad tegevustesse Training of Trainers programmis osalenud. a) 1-päevane TeamLab formaadis häkaton uute äriideede leidmiseks, mis lähtuvad vaimsest kultuuripärandist ja viiakse ellu ringmajanduse ärimudeli põhjal. Toimub ideede genereerimine; valideerimine; meeskondade moodustamine; ideede arendus mentorite toel. b) 1-päevane BootCamp. Töötuba, kus TeamLabil alustanud meeskonnad saavad teadmisi ideede esitlemisest ja harjutavad pitchimise tehnikaid. Päev lõpeb pitchingu konkursiga, kus ekspertidest koosnev zürii valib välja võitjad. Võistlusel võitjateks kuulutatud meeskonnad on projekti kommunikatsiooni vahendusel inspiratsiooniks teistele.
- PESA Virtual Academy - 3-nädalane veebipõhine startuppide kiirendiprogramm, mis koosneb videoloengutest ja mentorsessioonidest Eesti ekspertidega, et aidata häkatonil alustatud startuppidel arendada oma äriideed investor valmidusse.
Seotud artiklid