Skip to content
Vaegnägijale

Välisminister Tsahkna Ovrutšis: sõjas kannatanud lapsed peavad saama meie prioriteediks

Uudis

ESTDEV-Ukraine-kindergarten

Täna, 2. juunil avas välisminister Margus Tsahkna Ukrainas Žõtomõri oblastis Ovrutši linnas Eesti avaliku ja erasektori koostööna valminud lasteaia kohalikele lastele. Lasteaia projekti rahastas välisministeerium ja viis ellu Eesti Rahvusvahelise Arengukoostöö Keskus (ESTDEV).

„Ukrainas on sõja algusest tapetud 484 last, ligi 1000 last on saanud viga ning 19 000 last on röövitud ja müüdud Venemaale. Okupeeritud alade laste saatust me ei tea. Need ei ole pelgalt numbrid, vaid iga laps peab olema meie südameasi,” ütles Margus Tsahkna lasteaia avamisel. „Me peame seisma Ukraina laste tuleviku ja turvalisuse eest ning lasteaia ehitus on üks võimalus neid kaitsta. Ükski laps ei tohi kannatada Venemaa agressiooni ja hirmu all,” rõhutas Tsahkna.

„Kuigi aktiivse sõjategevusega riigis ei ole objektide ehitamine kerge, on väga sümboolne, et Eesti esimene objekt on lasteaed. Me oleme Ukrainale toeks tuleviku ehitamisel, andes lastele võimaluse õppida turvalises ja inspireerivas keskkonnas,” sõnas ESTDEVi juht Andrea Kivi.

Ovrutši lasteaia valmimisega sai Eestist üks esimesi riike, kes on Ukraina ülesehitamise raames valmis saanud õppehoone. Lasteaia esimeses etapis valmis neli rühmaruumi, üldkasutatavad ruumid, mänguväljak ja pommivarjend, ilma milleta Ukrainas ükski lasteaed tegutseda ei tohi. Lasteaia projekt on Eesti ajaloos suurim avaliku ja erasektori koostööprojekt.

Ovrutši lasteaia esimese etapi ehitamiseks eraldas Eesti välisministeerium 2,7 miljonit eurot. Eesti projekte Ukraina ülesehitamisel korraldab ESTDEV.

Pildid leiate siit: https://www.flickr.com/photos/estonian-foreign-ministry/albums/72177720308770544