Skip to content
Vaegnägijale

President Zelenskõi tänas Tallinna visiidil Eestit jätkuva abi ja toetuse eest Ukrainale

Uudis

President Zelenskyi in Tallinn

Neljapäeval külastas Eestis Ukraina president Volodõmõr Zelenskõi, kes kohtus president Alar Karise ja peaminister Kaja Kallasega. Zelenskõi toonitas korduvalt kui tänulik on Ukraina Eesti jätkuva abi ja toetuse eest nii Ukraina kaitsmisel kui ka riigi ülesehitamisel. 

President Zelenskõi sõnas, et Ukraina on lisaks sõjalisele abile tänulik ka Eesti toetuse eest  Ukraina liitumisel EL-ga või sõdurite amputeerimisjärgsel rehabiliteerimisel. Sel aastal koolitas ESTDEV ligi 100 kõrget riigiametnikku, kes hakkavad Ukraina nimel lähiajal EL liitumisläbirääkimisi pidama. Koostöös Eesti tervishoiuteenuste pakkujatega treenis ESTDEV 40 Ukraina tervishoiutöötajat, et pakkuda sõjas jäseme kaotanud sõduritele ja tsiviilelanikele kaasaegset taastusravi.

Möödunud aastal panustas ESTDEV Ukrainasse 10,6 miljonit eurot, millest 6 miljonit läks ülesehtusprojektidesse nagu Ovrutši lasteaia ehitamine ja Malõni silla rekonstrueerimine. Koos Eesti partneritega viis ESTDEV ellu ligi 30 projekti toetades oma vabaduse eest võitlevat Ukrainat.

Ukraina toetamine on Eesti arengukoostöö prioriteet ka 2024. aastal.