Skip to content
Vaegnägijale

ESTDEVi taotlusvoor tõstab rahvusvahelistel sündmustel arengukoostöö teemad fookusesse

Uudis

eGov2024_Reigo-Teervalt
Tänavusest rahvusvaheliste ürituste korraldamiseks suunatud taotlusvoorust said rahastust 3 taotlust kogusummas 193 188,84 eurot.

Vooru eesmärk on toetada rahvusvaheliste ürituste korraldamist arengukoostöö prioriteetsetes teemavaldkondades ning soodustada valdkonnaekspertide osalemist ja nende esinemisi rahvusvahelistel arenguriikidele suunatud konverentsidel ja messidel.

Rahastuse saanud taotlused

MTÜ Mondo plaanib korraldada Eesti esimese keskkonnaõiglusele keskenduva rahvusvahelise konverentsi ja selle eel- ning järelsündmused nagu filmiõhtud ja noorteprogramm.

“Mondo on töötanud üle 16 aasta erinevates arengukoostöö sihtriikides ja kogukondades, keda keskkonnamuutused juba täna mõjutavad. Samas on näiteks keskmise ugandalase süsinikujalajälg 0,1 tonni ning keskmise eestlase süsinikujalajälg 78 korda suurem - 7,8 tonni inimese kohta. Konverentsiga tõstatame küsimuse keskkonnaõiglusest - kes vastutab ja kannab kulud, kui kannatavad kõige enam need, kelle enda kliimajalajälg on kõige väiksem? See on küsimus, mida näeme, et Eestis liiga tihti täna ei küsita, ent kus lahendusi saame leida arengukoostöö ja ka muude valdkondade raames. On oluline, et me otsiks ja viiks neid lahendusi ellu üheskoos. Konverents pakubki seda ruumi, et koos keskkonna- ja kliimamuutuste valdkonnas süsteemseid muutusid luua,” rääkis Mondo keskkonnaprogrammi juht ja konverentsi peakorraldaja Egle Küngas.

Toetuse summa: 74 265 €

MTÜ Eesti Pagulasabi korraldatava konverentsi eesmärk on regulaarselt kokku tuua rahvusvahelise humanitaarabi huvirühmad.

"Tänaseks on Eesti ja eestlased humanitaarabi maailmas tuntud kui põhimõttekindlad ja digitaalsed abiandjad, kes jõuavad ka sinna, kuhu teised ei jõua. Möödunud aastal, kui korraldasime esimese humanitaarabi konverentsi, tõime Tallinnasse kokku valdkonna eksperdid üle ilma. Nüüd teeme sellest iga-aastase traditsiooni ning toome siia kõrgetasemelised vestlused, mida tavaliselt peetakse Genfi, Londoni ja New Yorgi konverentsimajades," ütles Eero Janson, Eesti Pagulasabi juhataja.

Toetuse summa: 57 923,84 €

Eesti Infotehnoloogia ja Telekommunikatsiooni Liit korraldab sel ja järgmisel aastal Transform Africa Summiti raames digitaliseerimise teemalisi ääresündmusi. 

Sündmuste peamine eesmärk on toetada Aafrika riikide demokraatia ja majanduse arengut kasusaajate digipädevuste ja e-valitsemise alaste kompetentside ning üldise digitaliseerimise kasuteguritest teadlikkuse tõstmise kaudu. Eesmärgi saavutamiseks korraldatakse Transform Africa Summitil kaks digitaliseerimise teemalist ääresündmust.

"ITL on Aafrika digitaliseerimise suursündmusel Transform Africa Summit koos oma ekspertidega osalenud ja ääresündmusi korraldanud juba alates aastast 2019 ning tegemist on pikaajalise koostööga sündmuse korraldaja Smart Africaga. Taoliste iga-aastaste rahvusvaheliste suursündmuste puhul on oluline järjepidevalt osaleda ja pildis olla hetkel akuutsete teemadega ning hoida koostööd peakorraldajaga kvaliteetse ning sisukana, mistõttu on hea meel ka aastatel 2024 ja 2025 ääresündmuste korraldamisega jätkata," ütles Jana Silaškova, ITLi rahvusvahelistumise suuna juht.

Toetuse summa: 61 000 €

Taotlusvooruga soovib ESTDEV tõsta arengukoostöö- ja humanitaarabi alast teadlikkust ning selgitada Eesti rolli partnerriikide arengu toetamisel, humanitaarkriiside lahendamisel ning globaalse jätkusuutliku arengu tagamisel.

Pildil vasakult Klen Jäärats, ESTDEVi juhatuse esimees, Lacina Kone, SmartAfrica juht ja Marika Popp, GovStacki projektijuht Eestis. Autor: Reigo Teervalt.