Skip to content
Vaegnägijale

Eesti liitus Ukraina ülesehituse rahastajaid ühendava partnerlusfondiga

Uudis

PFRU cover2
Eesti liitus Ukraina vastupanuvõime tugevdamiseks loodud partnerlusfondiga, Partnership Fund for Resilient Ukraine, mis ühendab Ukraina valitsust ja kaheksa doonorriigi valitsuspartnereid, et koordineerida ja viia ellu ülesehitusprojekte.

Fondi eesmärk on tugevdada Ukraina valitsuse suutlikkust ja vastupanuvõimet Venemaa agressiooniga võitlemisel, et koostöös kodanikuühiskonna, meedia ja erasektoriga pakkuda toetust kogukondadele, kes elavad eesliinil või vabastatud aladel. 

ESTDEV-i Ukraina arengu ja koostöö juht Margus Geringu sõnul annab fondiga liitumine Eestile ligipääsu mitme miljonilise fondi nõukogule, kus saab suunata Ukraina ülesehituse strateegiat ja otsuseid. “See on väärtuslik võimalus Eesti teadmistel ja kogemustel toetudes aidata kaasa Ukraina taastumisele,” ütles ta ning lisas, et fondiga liitumine on Eesti jaoks ka strateegiliselt oluline samm. Geringu sõnul näitab liitumine Eesti pühendumust Ukraina toetamisele ja annab Eestile võimaluse osaleda olulistes otsustes, mis puudutavad Ukraina tulevikku. “Usume kindlalt, et see on investeering, mis tasub end mitmekordselt ära, aidates kaasa Ukraina kiiresti ja edukalt taastumisele,” ütles Gering.

Fondi juhib Ühendkuningriigi valitsus oma saatkonna kaudu Kiievis. Eesti, ühe Ukraina ülesehituse liidrina, kutsuti fondiga liituma ning nüüd panustab Eesti fondi ESTDEVi kaudu 100 000 eurot. 

Gering sõnas, et Vastupidava Ukraina Partnerlusfond on oma olemuselt kiire ja ad hoc abi osutamise iseloomuga. “Fookuses on põhiteenuste infrastruktuuri taastamine, mis on elukvaliteedi paranemise ja normaalse elu taastumise alus,” ütles Gering.

Lisaks Eestile panustavad fondi tegevusse veel Kanada, Soome, Holland, Rootsi, Šveits, Ühendkuningriik ja Ameerika Ühendriigid.