Eesti alustab taas arengukoostööd Armeenias
Eesti on taas valinud Armeenia arengukoostöö sihtriikide hulka. Sel nädalal alanud visiidi raames kaardistatakse kohalikke partnereid ning nende vajadusi ja võimalusi uute projektide alustamiseks.
Eesti on Armeeniat toetanud juba 2001. aastast ning aastatel 2006-2016 oli Armeenia ka üks Eesti prioriteetriikides. Selleks, et edendada koostööd Armeeniaga, kuulutas Eesti Rahvusvahelise Arengukoostöö Keskus (ESTDEV) välja taotlusvooru, et Eesti ettevõtted ja MTÜ-d saaksid kohtuda Armeenia organisatsioonidega, kes on huvitatud arengukoostöö projektide rakendamisest.
Välisministeeriumi Arengukoostöö ja humanitaarabi osakonna peadirektor Kairi Saar-Isop sõnas, et Armeenia on astunud olulisi sise- ja välispoliitilisi samme, et liikuda demokraatlikule väärtusruumile ja Euroopa Liidule lähemale. “Seda arvestades oleme taaskäivitamas arengukoostöö tegevusi, üheks esimeseks sammuks on visiit Armeeniasse koos partneritega, et luua kontaktid ja sidemeid mis viiksid tulemuslike projektideni,” ütles Saar-Isop.
Taotlusvooru esitati 13 taotlust, millest ESTDEV-i juhatus rahuldas 11 kokku 28 106 euro väärtuses.
Rahastuse said MTÜ Arengukoostöö Ümarlaud, Digital Disruption OÜ, Eesti NATO Ühing, Eesti Naisuurimus- ja Teabekeskus (ENUT) MTÜ, MTÜ Noortevahetuse Arengu Ühing ESTYES, MTÜ Eesti Pagulasabi, MTÜ Mondo, MTÜ Peipsi Koostöö Keskus, SA Stockholmi Keskkonnainstituudi Tallinna Keskus, Visionest Institute OÜ.
Alates 2001. aastast on Eesti arengukoostöö rahastusega toetatud Armeeniat 862 000 euro ulatuses. Selle aja jooksul on Armeenias ellu viidud 58 projekti. Eesti arengukoostöö prioriteetvaldkonnad Armeenias on haridus, demokraatia ja hea valitsemistava, vaesuse vähendamine, sh vaesuses elavate laste ja naiste olukorra parandamine ning väikeettevõtluse arengu ja innovatsiooni toetamine.
Haridusvaldkonnas on Eesti jaoks oluline aidata kaasa Armeenia hariduse kättesaadavuse parandamine, mitmekeelse õppe toetamine, kaasava hariduse põhimõtete rakendamine, kutsehariduse areng, õpetajate koolitus, õppekavade reformid, haridustehnoloogia ja digiõpe.
Demokraatia ja hea valitsemistava prioriteedid on demokraatliku kohaliku omavalitsuse põhimõtete juurutamise toetamine, kolmanda sektori ja meedia arengu toetamine, IKT võimaluste, sh e-valitsemise, kasutamise toetamine ühiskondlike protsesside avatumaks ja kodanikukesksemaks muutumisel.
Seotud artiklid