Skip to content
Vaegnägijale

Taotlusvoor projektide rahastuseks Ukrainas

Eesti Rahvusvahelise Arengukoostöö Keskus kuulutab välja:

TAOTLUSVOORU

projektidele, mille eesmärk on toetada Ukraina EL liitumisega seotud reforme ning  vastupanuvõime kasvatamisel.

Taotlusvooru eelarvemaht on 1 500 000 eurot. Taotluste esitamise tähtaeg on 14.02.2025.

NB! Taotluse esitamine toimub toetused.kul.ee keskkonnas. Täpsema taotluse info nägemiseks tuleb keskkonda sisse logida.

TaotlejaTaotlusi võivad esitada mittetulundusühingud; haridus- ja teadusasutused; avalikud rahvusvahelised organisatsioonid; äriühingud. Avalik-õiguslikud asutused tohivad taotlusvoorus osaleda ainult konsortsiumina koostöös  avalik-õigusliku asutusega, vabaühendustega või erasektoriga. 
Nõuded

Taotlusvooru eeldatav eelarve maht on 1 500 000 eurot. Taotletava toetuse maksimaalne summa on 250 000 eurot taotluse kohta. Taotluse eelarve tuleb esitada täisarvus, ilma komakohtadeta. Omafinantseeringu nõue 5% abikõlblike kulude kogumaksumusest. Taotlusvoorust toetatakse projekte, mille abikõlblikkuse periood jääb vahemikku 01. jaanuar 2025 kuni 31. detsember 2026.  Projektid peavad algama hiljemalt 01.05.2025.

Kriteeriumid

Taotluse hindamise kriteeriumid on leitavad toetused.kul.ee keskkonnast.

Lähteülesanne

Taotlusvooru eesmärk on toetada Ukraina EL liitumisega seotud reforme ning  vastupanuvõime kasvatamisel. Tegevustes tuleb lähtuda Ukraina ülesehituse ja humanitaarse abistamise põhimõtetest ning nendega lahutamatu lisa moodustavast tegevuskavast. Arengukoostöö tegevustes pidada silmas võimalusi luua side humanitaarabi tegevustega. Projektid peavad toetama horisontaalseid eesmärke (keskkonnaprobleemide lahendamisele kaasa aitamine, sooline võrdõiguslikkus ja e-valitsemise ning küberturvalisuse arendamine) ning aitama läbivalt saavutada ÜRO Kestliku Arengu eesmärkide saavutamist. 

Taotlusvoorus toetatakse tegevusi, mis vastavad järgmistele tegevussuundadele: 

  1. Heade valitsemistavade ja demokraatia arengu toetamine: selle tegevussuuna esmane prioriteet on rahastada tegevusi, mis toetaksid (1) Ukrainat Euroopa Liiduga lõimumise ja selleks vajalike reformide elluviimisel; (2) sealhulgas luues ja soodustades huvigruppide kaasamist ning toetades avatud ühiskonna ja vaba meedia arengut; (3) Žõtomõri oblastis haldusreformi , majandusarengu ning EL lõimumise toetamine. 

  2. Nüüdisaegse hariduse edendamine: selle tegevussuuna eesmärk on toetada projekte, mille teel (1) jagatakse Eesti haridussüsteemi sh haridustehnoloogiate parimaid kogemusi ja praktikaid, mis aitavad võimestada haridusreforme Ukrainas; (2) Žõtomõri oblastis alus- ja kutsehariduse valdkonna arengu toetamine. 

  3. Venemaa agressioonist põhjustatud sõjakahjude leevendamine: selle tegevussuuna eesmärk on (1) vaimse tervise toetamise ja edendamisega seotud tegevused; (2) Žõtomõri oblastis ehitusvaldkonnaga seotud lahenduste, oskuste ja kogemuste piloteerimine, millel on lokaliseerimise ja skaleerimise potentsiaal Ukraina ülesehituse ja taastamise vajadusi arvestades.

  4. Digiarengu ja küberkerksuse arendamise toetamine kõigis eelnevates tegevusuundades: selle tegevussuuna eesmärk on toetada e-valitsemise parimate tavade ja kaasnevate reformide teadmussiiret, e-valitsemise ja tehisintellekti lahenduste juurutamist, elanikkonna digioskuste arendamist ning ühiskonna küberkerksuse kasvatamist.