Taotlusvoor projektide rahastuseks Moldovas
Eesti Rahvusvahelise Arengukoostöö Keskus kuulutab välja:
TAOTLUSVOORU
projektidele, mille eesmärk on edendada Moldova püüdlusi ELiga lõimumisel ja nüüdisaegse hariduse kaasajastamisel, ühiskonna vastupanuvõimet.
Taotlusvooru eelarvemaht on 150 000 eurot. Taotluste esitamise tähtaeg on 31.01.2025.
NB! Taotluse esitamine toimub toetused.kul.ee keskkonnas. Täpsema taotluse info nägemiseks tuleb keskkonda sisse logida.
Taotleja | Taotlusi võivad esitada mittetulundusühingud; haridus- ja teadusasutused; avalikud rahvusvahelised organisatsioonid; äriühingud. |
---|---|
Nõuded | Taotlusvooru eeldatav eelarve maht on 150 000 eurot. Taotletava toetuse maksimaalne summa on 75 000 eurot taotluse kohta. Taotluse eelarve tuleb esitada täisarvus, ilma komakohtadeta. Omafinantseeringu nõue 5% abikõlblike kulude kogumaksumusest. Taotlusvoorust toetatakse projekte, mille abikõlblikkuse periood jääb vahemikku 01. jaanuar 2025 kuni 31. detsember 2025. |
Kriteeriumid | Taotluse hindamise kriteeriumid on leitavad toetused.kul.ee keskkonnast. |
Lähteülesanne
Taotlusvooru eesmärk on edendada Moldova püüdlusi ELiga lõimumisel ja nüüdisaegse hariduse kaasajastamisel, ühiskonna vastupanuvõimet. Projektid peavad toetama horisontaalseid eesmärke (keskkonnaprobleemide lahendamisele kaasa aitamine, sooline võrdõiguslikkus ja e-valitsemise ning küberturvalisuse arendamine) ning aitama läbivalt saavutada ÜRO Kestliku Arengu eesmärkide saavutamist.
Taotlusvoorus toetatakse tegevusi, mis vastavad järgmistele tegevussuundadele:
Heade valitsemistavade ja demokraatia arengu toetamine: selle tegevussuuna esmane prioriteet on rahastada tegevusi, mis toetaksid (1) Moldova Euroopa Liidu integratsiooniprotsessis ja selleks vajalike reformide elluviimisel; (2) sealhulgas luues ja soodustades huvigruppide kaasamise tingimusi ning toetades avatud ühiskonna ja vaba meedia arengut;
Nüüdisaegse hariduse edendamine: selle tegevussuuna fookuses on haridusreformide ja valdkonna digipöörde toetamine, õppematerjalide loomine ja elektrooniline kirjastamine, kaasaegsete õpetamismetoodikate juurutamine, samuti digioskused ja ettevõtluspädevus ning nende teemade integreerimine haridussüsteemi.
Digiarengu ja küberkerksuse arendamise toetamine kõigis eelnevates tegevussuundades: selle tegevussuuna eesmärk on toetada e-valitsemise parimate tavade ja kaasnevate reformide teadmussiiret, e-valitsemise ja tehisintellekti lahenduste juurutamist, elanikkonna digioskuste arendamist ning ühiskonna küberkerksuse kasvatamist.