Skip to content
Vaegnägijale

Digital Explorers 2

  • SDG8
icon_Education

Haridus

-
Toimumisaeg 01.03.2023-28.02.2026 Aktiivne
Sihtrühm Kenyan ICT specialist
Eelarve 813 436 EUR
Rahastajad
  • Euroopa Komisjon

Euroopa Komisjoni toetatud ja heaks kiidetud Digital Explorers on esirinnas EL-i püüdlustes kaasata erasektor jätkusuutliku majanduskasvu edendamisse kogu maailmas ning edendada EL-i ja partnerriikide vahelist vastastikku kasulikku talendi partnerlust. Digital Explorers 2 on esimene Balti riikide koostööprojekt, mida viiakse ellu Aafrikas.

Projekti eesmärgid

Digital Explorers on Baltikumi ning ESTDEV-i partnerriikide Keenia, Armeenia ja Nigeeria vaheline digivaldkonna projekt, mille eesmärk on juhtida digivaldkonna edendamist enda maailmaosades. ESTDEV võimaldab 40 Keenia IKT-spetsialistile eelkoolituse ning nende hulgast 20 väljavalitud osalejale antakse võimalus täiendõppeks ja praktikaks Eestis nelja kuu jooksul.

 

Tegevused ja tulemused

Eesti võõrustab Digital Explorers projekti raames 20 IKT valdkonna spetsialisti ja 6 Keenia projekti saadikut. Tegevuste osas teeb ESTDEV koostööd Tallinna Ülikooliga Eestis ja Strathmore’i Ülikooliga Keenias. Lisaks teeme koostööd erinevate ettevõtete ja organisatsioonidega praktikate ja muude projektitegevuste läbiviimiseks.