Skip to content
Vaegnägijale

Eesti ühiskonna teadlikkuse tõstmine ja maailmaharidus

Eesti Rahvusvahelise Arengukoostöö Keskus kuulutab välja:

TAOTLUSVOORU

Eesti ühiskonna teadlikkuse tõstmine ja maailmahariduse tegevuste elluviimine

Taotlusvooru eesmärk on tõsta Eesti ühiskonna teadlikkust arengukoostöö, humanitaarabi ja maailmahariduse teemadest.

Taotlusvooru eelarvemaht on 220 000 eurot. Taotluste esitamise tähtaeg on 14. märts 2025.

NB! Taotluse esitamine toimub toetused.kul.ee keskkonnas. Täpsema taotluse info nägemiseks tuleb keskkonda sisse logida.

TaotlejaTaotlusi võivad esitada mittetulundusühingud; haridus- ja teadusasutused; avalikud rahvusvahelised organisatsioonid; äriühingud. Avalik-õiguslikud asutused tohivad taotlusvoorus osaleda ainult konsortsiumina koostöös  avalik-õigusliku asutusega, vabaühendustega või erasektoriga. 
Nõuded

Taotlusvooru eeldatav eelarve maht on 220 000 eurot, toetuse maksimaalne määr on 95% ja omafinantseeringu minimaalne määr on 5% projekti abikõlblikest kuludest. Omafinantseeringule (sh mitterahalisele panusele) esitatud nõuded on toodud “Rahastamise põhimõtted ja kord” p-s 7.

Kriteeriumid

Taotluse hindamise kriteeriumid on leitavad toetused.kul.ee keskkonnast.

Lähteülesanne

Taotlusvooru eesmärk on tõsta Eesti ühiskonna teadlikkust arengukoostöö, humanitaarabi ja maailmahariduse teemadest. Elluviidavad tegevused peavad tutvustama Eesti arengukoostöö prioriteetseid sihtriike ja teemavaldkondi; selgitama arengukoostöö toimeloogikat Eesti välispoliitika instrumendina kestliku arengu eesmärkide ja globaalse julgeoleku tagamisel; tõstma tähelepanu alla humanitaarabi alase teadlikkuse ning Eesti rolli humanitaarkriiside lahendamisel; selgitama globaalseid väljakutseid ning nende sündmuste mõju Eesti ühiskonnale ning Eesti rolli väärtuspõhistes, inimõigusi ja demokraatiat toetavates rahvusvahelistes algatustes. Maailmahariduslikud tegevused peavad lähtuma maailmakodaniku pädevusmudelist ning tõstma mitteformaalse ja formaalse õppe sidusust ning kvaliteeti globaalse õigluse, kliimaõigluse ja vastastikuse sõltuvuse teemadel. Taotlusvooru tulemusena suureneb Eesti arengukoostöö ja humanitaarabi sektori nähtavus Eestis ning teadlikkus globaalsetest väljakutsetest ning Eesti panusest nende lahendamisse.

Taotlusvoorus toetatakse tegevusi, mis vastavad vähemalt ühele allpool kirjeldatud tegevussuunale:

Tegevussuund 1 „Arendustegevuste elluviimine mitteformaalse ja formaalse õppe parema sidususe toetamiseks ning õppe kvaliteedi arendamiseks globaalse õigluse, kliimaõigluse ja vastastikuse sõltuvuse teemades“. Maailmakodaniku pädevusmudeli formaal- ja mitteformaalõppes rakendamist toetavate arendustegevuste elluviimine, nt digitaalsed õppematerjalid, e-kursused, pedagoogilised meetodid, koolide õppekavade sellekohane arendamine ja rakendamine jmt. 

  • Sihtgrupp: lapsed ja noored.

  • Taotleja: Konsortsiumina koostöös haridusasutused, haridusasutuste pidajad, koole ja õpetajaid esindavad ühendused/katusorganisatsioonid, mittetulunduslikud organisatsioonid, huvikoolid, noortekeskused, koole/õpetajaid/noori esindavad ühendused või katusorganisatsioonid.

  • Toetuse piirmäär: maksimaalselt 50 000 eurot.

Tegevussuund 2 “Eesti avalikkuse teadlikkuse tõstmine arengukoostöö, humanitaarabi ning rahvusvahelise koostöö teemadest ja sektori võimekuse tõstmine”. Teavituse, rahvusvahelise ürituse või ürituste seeria korraldamine, mis selgitavad arengukoostöö ja humanitaarabi toimeloogikat Eesti välispoliitika instrumendina kestliku arengu eesmärkide ja globaalse julgeoleku tagamiseks; tutvustavad Eesti rolli, edulugusid ja õppetunde partnerriikide arengueesmärkide toetamisel ning humanitaarkriiside lahendamisel; selgitavad globaalseid väljakutseid ning nende mõju Eesti ühiskonnale; selgitavad Eesti rolli väärtuspõhistes, inimõigusi ja demokraatiat toetavates rahvusvahelistes algatustes; tõstavad sektoris töötavate organisatsioonide nähtavust ja võimekust osaleda rahvusvahelistes algatustes või kaasata välisrahastust (üritustel ja võrgustikes osalemine, sertifikaadid)  kui projekti kaudu jõuab teema olulisus ka Eesti avalikkuseni.

  • Sihtgrupp: täiskasvanud Eesti elanikkond.

  • Toetuse piirmäär: maksimaalselt 50 000 eurot.

Lisainfo:

Annika Leek, projektijuht, [email protected]