Skip to content
Vaegnägijale

President Karis riigivisiidil Botswanas: koostöö ehitamine kaugete riikidega teeb Eestit tugevamaks

Uudis

ESTDEV and President in Botswana
President Alar Karis on sel nädalal riigivisiidil Botswanas. Visiidil saadab teda ka Eesti Rahvusvahelise Arengukoostöö Keskuse - ESTDEV Aafrika regiooni juht Katrin Winter.

Visiidi eesmärk on kõneleda Euroopa ja Aafrika julgeolekumuredest, lähendada arvamusi Venemaa koloniaalsõjast Ukraina vastu ning edendada Eesti äridiplomaatiat. „Meist geograafiliselt kaugemate riikidega suhtlemine ja nende juhtidega kohtumine on möödapääsmatu, kui soovime üksteist paremini mõista ja koostööd tihendada. Kusjuures, geograafiline kaugus ei tähenda automaatselt vaadete ja hoiakute kaugust,” ütles president Karis. Botswana on esimene Aafrika riik, mida ta riigipeana külastab.

Botswana on Eesti arengukoostöö üks uuemaid sihtriike ning üks neljast arengukoostöö prioriteetriigist Aafrikas.

“ESTDEV valmistub piirkondlike Team Europe algatuste kaudu osalema Botswana digitaalse suutlikkuse suurendamisel ning innovatsiooni ja ettevõtluse toetamisel. Eesti sidusrühmade kahepoolne huvi Botswana vastu on samuti kasvamas, nagu on näha ka ESTDEV-i Aafrika taotlusvooru kaudu. Riigivisiit kindlasti tugevdab suhteid kahe riigi vahel ja ma ootan huviga meie arengukoostöö portfelli arendamist Botswanas,” ütles Katrin Winter, ESTDEV-i Aafrika regiooni juht.

Eesti arengukoostöö oluliseks prioriteediks on Botswana digipöörde toetamine, k.a. ärikliima parandamine, digiteenused, andmekaitse, küberjulgeolek, digitaalettevõtlus, idufirmade ökosüsteemi arendamine ning e-valitsemise teenused.

„Kiirelt areneva ühiskonna ja majandusega Botswana on võtnud eesmärgiks digipöörde, kus Eestil on kogemusi ja teadmisi era- ja avalikus sektoris. Me saame jagada oma edu ja õppetunde nii kaasava digipöörde tegemiseks kui ka avaliku sektori, ettevõtluskeskkonna ja haridussüsteemi reformimisel,“ lisas Karis.

Foto: Presidendi kantselei