Skip to content
Vaegnägijale

Margus Gering Äripäevale: soovime perekodude projektiga suunata Ukrainat vajalikele sotsiaalhoolekande reformidele

Uudis

ESTDEV Ukrainas.

Eesti Rahvusvahelise Arengukoostöö Keskus (ESTDEV) on avanud mitmele ettevõttele ukse Ukraina turule ning nüüd on uue hanke kaudu selleks võimalus ka teistel firmadel, rääkis ESTDEV-i Ukraina koostöö ja ülesehituse valdkonna juht Margus Gering Äripäeva raadio hommikuprogrammis.

Möödunud neljapäeval kuulutas ESTDEV välja avaliku hanke leidmaks Ukraina Žõtomõri linna kolme perekodu ehitaja. Hanke eesmärgiks on leida kolme kvaliteetse perekodu projekteerija ja ehitaja, kes peab tagama, et hooned täidavad perekodu funktsiooni aastakümneteks. Hankesse kuulub perekodude elementmajade tootmine, transport ja paigaldus ning kommunikatsioonide, vundamentide, pommivarjendi ja väliala rajamine kohapeal. Perekodud valmivad Eesti ja Ukraina koostööprojektina ning ehitustööd peavad olema teostatud hiljemalt 245 päeva jooksul alates lepingu sõlmimisest.

Gering rääkis raadiosaates, et Eesti ehitab küll konkreetsed elamud, kuid ESTDEV pakub Ukrainale ka oma kogemust ja oskusteavet. “Soovime kõnetada Ukraina sotsiaalhoolekande süsteemi ja suunata neid vajalikele reformidele, mis tulevikus Euroopa Liiduga liitumisel tuleb nii-või-naa ära teha,” ütles Gering.

Gering sõnul aitab perekodude hange nii ESTDEV-il kui ka Eesti ettevõtetel saavutada Eesti laiemaid arengukoostöö eesmärke. Samuti saab Eesti näidata oma välispartneritele ja doonoritele, et meie juba tegutseme Ukrainas ning aitame riiki üles ehitada ka sõja ajal. “Kuid suurim väärtus ettevõtetele on võimalus siseneda Ukraina turule ja tekitada see kontaktvõrgustik,” ütles Gering ning lisas, et ettevõtteid aitab Ukrainas nii ESTDEV kui ka Eesti Välisministeerium ja Eesti saatkond Ukrainas.

Gering sõnas veel Äripäeva raadios, et Eesti MTÜ-d ja erasektor saavad panustada Ukraina ülesehitamisse ka ESTDEV-i avatud taotlusvooru kaudu, mille kandideerimise tähtaeg on 15. veebruar.

Kuula täispikka intervjuud Äripäevast.

Rohkem infot hanke kohta leiate Riigihangete registrist.