Skip to content
Vaegnägijale

ESTDEV alustas koolitusprogrammiga Moldova avaliku sektori ettevalmistamiseks EL-ga ühinemisel

Uudis

ESTDEV alustas koolitusprogrammiga Moldova avaliku sektori ettevalmistamiseks EL-ga ühinemise läbirääkimisteks
Täna algab ESTDEV-i ulatuslik koolitusprogramm, mille eesmärk on suurendada Moldova ametnike suutlikkust, kes osalevad riigi Euroopa Liidu ühinemise läbirääkimistel.

Algatus on suunatud Moldova asepeaministri büroo, Euroopa integratsiooni büroo, erinevate ministeeriumide ja Moldova Diplomaatilise Instituudi ametnikele. Projekti eesmärk on tugevdada Moldova sisemist EL-i integratsiooniprotsessi ja laiendada Moldova Diplomaatilise Instituudi suutlikkust kui EL-iga seotud programmide esmaklassilist koolituskeskust. Algatuse õppeprogrammi peaks sel aastal lõpetama 100 kõrgetasemelist riigiteenistujat.

Koolitusprogramm, mida korraldavad Eesti Rahvusvahelise Arengukoostöö Keskus (ESTDEV) ja Eesti Diplomaatide Kool (ESD), kasutab Eesti kui eduka EL-i integratsiooni ajalooga riigi teadmisi ja kogemusi, et anda Moldova ametnikele kriitilisi ja praktilisi teadmisi. Koostöö peaks parandama ametnike oskusi ühinemise läbirääkimiste pidamisel ja EL-i integratsioonitegevuse tõhusal juhtimisel.

ESTDEV-i demokraatia ja õigusriigi programmi juht Eva-Maria Liimets sõnas, kuna Moldova jätkab oma teekonda EL-i liikmeks saamisel, on sellised koolitusprogrammid väga olulised. “Investeerides oma ametnike ja institutsioonide arengusse, astub Moldova konkreetseid samme, et viia end rohkem vastavusse Euroopa standardite ja tavadega, sillutades teed edukaks integreerumiseks Euroopa Liiduga," ütles Liimets.

Programmi õppekava hõlmab mitut erinevat teemat, mis on Moldova jaoks Euroopa suunas liikumiseks olulised. Peamised valdkonnad on struktuurireformid, õigusaktide vastavusse viimine EL-i standarditega ja tõhusad läbirääkimisstrateegiad. Koolitusprogrammis osalejad saavad kasu interaktiivsetest istungitest, juhtumiuuringutest ja praktilistest harjutustest, mille eesmärk on anda praktilisi ja rakendatavaid teadmisi.