Ukrainat külastanud peaminister Kallas kuulutas välja Ovrutši lasteaia II etapi ehituse

Eesti peaminister Kaja Kallas kohtus Žõtomõri oblastit külastades Ukraina presidendi Volodõmõr Zelenskõiga. Zelenskõi tunnustas Eesti tegevust Ukraina ülesehitamisel ning avaldas lootust, et teised riigid järgivad Eesti eeskuju.

Peaminister Kallas tänas Zelenskõid kutse eest alustada visiiti just Žõtomõris. “Žõtomõr on piirkond, mille ülesehitamiseks on Eesti otsustanud oma õla alla panna. Olime esimesed, kes seda tegid. See on väga selge praktiline kinnitus meie usust Ukrainasse ja Ukraina võitu. Ülesehitus ei ole midagi, millega hakata tegelema tulevikus. Me peame aitama Ukrainat juba praegu tuleviku ehitamisel,” ütles Kallas.

Peaminister tõi näiteks Ovrutši lasteaia, mille ehitamise esimene etapp – neli rühmaruumi 80-le lapsele – valmib 1. juuniks. “Mul on hea meel täna teatada, et ehitame ka teise osa, mis tagab lasteaiakohad veel 80 lapsele,” sõnas Kallas.

Lisaks toetab Eesti Malõnis asuva silla rekonstrueerimist ja osaleb koos Olena Zelenska fondiga ka perekodude rajamises orvuks jäänud Ukraina lastele. Peaministri sõnul on kõik Eesti projektid ehitatud nii, et partnerid saaksid sama mudelit hõlpsasti kasutada ka mujal Ukrainas.

“Ülesehitus koos EL-iga lõimumise ja reformidega saab anda Ukraina majandusele olulise tõuke. Ukrainal on potentsiaal saada tulevikus üheks Euroopa edukaimaks majanduseks,” toonitas Kallas.

Eesti on esimene riik, kes on alustanud Ukrainas sõjakahjustuste ülesehitamist ning soovib oma initsiatiivi ja esimeste õnnestunud projektidega olla eeskujuks teistele riikidele.

Eesti tegevust Ukraina ülesehitamisel korraldab ESTDEV – Eesti rahvusvahelise Arengukoostöö Keskus koostöös Eesti välisministeeriumi ja teiste organisatsioonidega.

Info: [email protected]

ESTDEV on riigi sihtasutus, mis korraldab ja koordineerib Eesti osalemist rahvusvahelise arengukoostöö ja humanitaarabi programmides eesmärgiga suurendada Eesti panust globaalsesse julgeolekusse ja kestlikku arengusse.

KÕIK UUDISED