Ukraina ülesehitamine: Eesti toetab Malõni linna silla taastamist miljoni euroga

Eesti Rahvusvahelise Arengukoostöö Keskuse (ESTDEV) tegevjuht Andrea Kivi ja Ukraina Zõtomõri oblasti kuberner Vitalii Bunechko allkirjastasid koostööleppe, mille eesmärk on sõjas purustatud Malõni silla kapitaalremondi osaline rahastamine. Malõni kesklinnas Irša jõge ületava 152-meetrise silla renoveerimine maksab 2,9 miljonit eurot, millest Eesti tasub 1 miljoni ja Ukraina 1,9 miljonit eurot.

Kapitaalremondi käigus vahetatakse välja sillakonstruktsioonide peatalad, remonditakse olemasolevad tugipostid, valatakse monoliitbetoonist sillatekk, korrastatakse tõkkepiirded ja pannakse uus valgustus.

Purustatud Malõni sild.

“Kapitaalremondi käigus ehitatakse sild laiemaks, et lisada rada jalakäijatele ja jalgratturitele silla mõlemasse äärde,” selgitas Tarmo Needo, Infrastruktuuri ehituse valdkonnajuht.

Ukraina alustas silla taastamist juba eelmise aasta juunis, kui kuulutas välja riigihanke peatöövõtja leidmiseks. Hanke võitnud PBC Ltd alustas ehitustöödega 1. septembril 2022.

Eelmisel nädalal külastasid ESTDEV ja Stricto OÜ sillaekspert Andreas Papp Malõni linna. “Olles tutvunud silla ehitustöödega on mul täielik kindlus, et töödega saadakse kenasti hakkama,” kinnitas Andreas Papp.

Malõni sild hävis Vene armee pommirünnakus eelmise aasta 6. märtsi öösel. 1965. aastal ehitatud sild oli üks Malõni linna olulisemaid transpordisõlm. Sild plaanitakse avada septembris 2023.

Sillaehitust finantseerib Eesti välisministeerium.

Info[email protected]

ESTDEV on riigi sihtasutus, mis korraldab ja koordineerib Eesti osalemist rahvusvahelise arengukoostöö ja humanitaarabi programmides eesmärgiga suurendada Eesti panust globaalsesse julgeolekusse ja kestlikku arengusse.

KÕIK UUDISED