Skip to content
Vaegnägijale

Veebipolitsei teenuse väljatöötamise esimene faas Gruusias

  • SDG16
icon_Democracy and Rule of Law

Demokraatia ja õigusriik

8VS1-VM-GE-VOORUD
Toimumisaeg 01.03.2024-31.12.2024 Aktiivne
Sihtrühm Gruusia politsei
Eelarve 60 203 EUR
Rahastajad
  • ESTDEV
Partnerid

Eesmärkide täitmiseks korraldab Mondo partner Association Merkuri Gruusias soopõhist kübervägivalda ning selle ennetust puudutava ümarlaua, kuhu on kutsutud 50 võtmeisikut nii avalikust- kui kolmandast sektorist ning samuti toimub Gruusia ekspertide (ametnikud ja vabaühendustes töötavad eksperdid) õppevisiit Eestisse. Eestis tutvutakse välja arendatud veebipolitsei süsteemiga, just soopõhiste vägivallajuhtumite valguses, eesmärgiga tutvustada ning välja töötada analoogne teenus Gruusias. Käesolev projekt on veebipolitsei teenuse väljatöötamise ning käivitamise esimene faas. 

Projekti eesmärgid

Käesoleva projekti eesmärk on toetada soopõhise, eriti naiste ja tüdrukute, küberturvalisuse parandamist Gruusias ning soodustada sektoritevahelist koostööd soolise kübervägivalla ennetamisel ja selle vastases võitluses Gruusias. 

Lisaks on eesmärgiks juurutada õiguskaitseorganite töös soolist aspekti arvestavat lähenemisviisi küberkuritegevus juhtumite lahendamisel.  

Tegevused ja tulemused

Projekt koosneb 4 põhietapist: 
1. Ettevalmistus ja täpsete vajaduste kaardistus: Selles etapis toimuvad soopõhise küberturvägivalla teemalise ümarlaua ettevalmistused. Juhtroll selles faasis Gruusias on Mondo partneril Association Merkuril, kaasatud on ka Vägivallavastase võrgustiku (Anti Violence Network Georgia - AVNG) liikmed ning ametiasutused (Gruusia siseministeerium, Õiguskantsler ning kohalike omavalitsuste tasandil ametkonnad). Samal perioodil töötab Mondo projektijuht aktiivselt PPA esindajaga koos, toetades nende koolituse kokkupanemist ning ka töörühmas osalemise ettevalmistusi toetamaks Gruusia esindajaid igakülgse informatsiooniga ning soovitustega veebipolitsei süsteemi rakendamise teemadel.  

Samuti kuulutatakse ettevalmistuse etapis välja konkurss poliitikadokumenti koostama hakkava eksperdi kohale.  

2. Rakendamine: Projekti raames läbiviidavad kaks põhitegevust- õppevisiit Eestisse ning ümarlaud koos väiksemas formaadis toimuvate regulaarsete töörühma kohtumistega toimuvad antud projekti faasis. Sel perioodil vastutab õppevisiidi korraldusliku poole eest Mondo ning ümarlaua korraldamisel on juhtpartneriks Association Merkuri.  Lisaks toimuvad antud projekti faasis ka Gruusia soolise võrdõiguslikkuse eksperdi ning töörühma poliitikadokumendi kirjutamine ning selle esitlus kõigile huvitatud osapooltele (sidusrühmad, õiguskaitseorganid, ametiasutused, teemast huvituvad kodanikud u. 60 esitlusüritusel osalejat). Osalejatel on võimalus avaldada arvamust soovituste kohta, esitada puuduolevaid ideid, teha märkusi jne. Pärast esitlust saadetakse sidusrühmadele poliitikadokumendi lõplik versioon.

3. Projektitegevuste tulemuslikkuse hindamine: Kuna käesolev projekt on esimene faas veebipolitsei teenuse väljaarendamises ning käivitamises Gruusias, siis selleks, et hinnata paremini järgmise faasi tegevusi ning vajadusi, toimub projekti tegevuste lõpus partnerite ning Eesti ja Gruusia ekspertide ühine hindamis- /järgmiste sammude planeerimise kohtumine.  

4. Raporteerimine: Viimane etapp on aruandluse koostamine. Partnerid saadavad oma sisukokkuvõtted ja finantsaruandluse, mille põhjal Mondo paneb rahastajale kokku projekti lõpparuande.