Skip to content
Vaegnägijale

Ukraina demineerijate võimekuse tõstmine: moodul-linnak Zõtomõri Politseiakadeemiale

  • SDG16
icon_Rebuilding Ukraine

Ukraina ülesehitus

8VS1-VM-UA-RECDEMN24
Toimumisaeg 01.05.2024-31.12.2024 Aktiivne
Sihtrühm Ukrainian deminers
Eelarve 415 000
Rahastajad
  • ESTDEV

Alates 2022. aasta veebruarist on Ukrainas toimunud ulatuslik sõjategevus, mis on põhjustanud laialdase miinide ja lõhkeainete levimise. Tänaseks on Ukrainast saanud maailma enim mineeritud maa, kus potentsiaalselt mineeritud alasid on üle 250 000 km². See moodustab üle kolmandiku Ukraina kogu pindalast. Rahvusvahelise mõttekoja GLOBSEC hinnangul on Ukrainas praegu maailma suurim mineeritud ala, mille demineerimine praeguses tempos võtab üle 700 aasta, et maa ohutuks muuta.

Miinid ja lõhkeained kujutavad endast tõsist ohtu tsiviilelanike elule ja tervisele, põhjustades surma ja vigastusi. Need takistavad ka humanitaarabi jõudmist vajalikele inimestele ja takistavad infrastruktuuri taastamist. Pikaajaliselt takistavad miinid majandustegevust ja takistavad piirkondade arengut.

Ukraina vajab kiiresti ja ulatuslikult demineerimist, et tagada oma kodanike turvalisus ja taastada riigi infrastruktuur. Praegu on Ukrainas demineerimisega tegelevate spetsialistide nappus ja neil puudub vajalik varustus ja tehnika. Demineerimine on ohtlik ja aeganõudev töö, mis nõuab erikoolitust ja kogemusi.

Projekti eesmärgid

Projekti põhieesmärk on Ukraina demineerimisvõime parandamine Zõtomõri Politseiakadeemiale rajatava moodul-linnaku abil, mis pakub demineerijatele koolitust, majutust ja logistikatuge. See omakorda aitab kiirendada demineerimistöid ja muuta need efektiivsemaks.

Tegevused ja tulemused

  • Moodul-linnaku kontseptsioon ja tehniline spetsifikatsioon koostatakse.
  • Moodul-linnaku (kokku 10 mobiilset moodulit) hange viiakse läbi.
  • Moodul-linnak tarnitakse ja transporditakse Ukrainasse.