Skip to content
Vaegnägijale

Programm „Ukraina Euroopa tee“

  • sdg16
icon_Democracy and Rule of Law

Demokraatia ja õigusriik

-
Toimumisaeg 01.06.2023-30.07.2025 Aktiivne
Sihtrühm Ukrainian diplomats and senior civil servants
Eelarve 121 380 EUR
Rahastajad
  • ESTDEV

Programmi raames saavad Ukraina riigiteenistuja koolitust ja praktilisi teadmisi Euroopa integratsiooni, piiriülese koostöö arendamise, avalike teenuste digitaliseerimise ning infoturbe ja hübriidsõja käigus tekkivate küberohtude vastu võitlemise valdkonnas. Osalejatele antakse ülevaade poliitikakujundamisest ja protsessidest EL-is. Nad tutvuvad EL-i läbirääkimistega seotud praktiliste näidete ja tehnikatega ning saavad teadmisi EL-i ja selle valdkondlikest probleemidest.

Projekti eesmärgid

Programmi „Ukraina Euroopa tee“ (Trilateral Professional Capacity Building Initiative „Ukraine’s European Way“) eesmärk on pikaajalise koolitusprogrammi loomine Hennadii Udovenko Diplomaatiline Akadeemias (DAU), et võimaldada Ukraina diplomaatide ja ametnike süstemaatiline koolitamine EL liitumisega seotud reformide elluviimiseks.

Tegevused ja tulemused

Osalejad saavad:

  • praktilisi teadmisi Euroopa integratsiooni, piiriülese koostöö arendamise, avalike teenuste digitaliseerimise ning infoturbe ja hübriidsõja käigus tekkivate küberohtude vastu võitlemise valdkondadest.
  • ülevaate poliitika kujundamisest ja protsessidest Euroopa Liidus;
  • praktilisi näiteid ja tehnikaid EL-i läbirääkimisteks;
  • teadmisi EL-i ja selle valdkondlikest probleemidest.