Skip to content
Vaegnägijale

Maailmakodaniku pädevusmudeli rakendamine Viljandi Gümnaasiumis

  • SDG4
icon_Education

Haridus

4-9/106-2024
Toimumisaeg 01.08.2024-30.06.2025 Aktiivne
Sihtrühm Students in Estonia
Eelarve 6900 EUR
Rahastajad
  • ESTDEV

Viljandi Gümnaasium on maailmahariduse temaatikaga mitte-teadlikult tegelenud juba kooli algusest peale aastast 2012 - noored on vedanud koos MTÜ Mondoga maailmakino klubi projekti, oleme jaganud noortele teavet erinevate maailmahariduse tegevuste ja projektide kohta ning kolmandat aastat õpetatakse koolis ka globaliseeruva maailma õppeainet.

Koolis on tekkinud temaatikast reaalselt huvitatud õpetajate grupp, kes suudavad ja tahavad maailmahariduse ja maailmakodaniku pädevuste arendamisse kaasata ka oma õpilasi. On olemas tahe ja valmisolek.

Projekti eesmärgid

Käesoleva projekti eesmärk on maailmakodaniku pädevusmudeli ning maailmahariduse aluste süsteemne toomine Viljandi Gümnaasiumi igapäevategevustesse. Oluline on maailmakodaniku pädevusmudelist lähtuva identiteedi ja mitmekesisuse teema avamine läbi õpperühma juhendamise perspektiivi ja sotsiaal- ning loodusteaduste aineõppe.

Tegevused ja tulemused

Projekti käigus lähtuvalt kooli sotsiaalsuuna tunnikavad, luuakse aineteülesed maailmakodaniku pädevusmudeli identiteedi ja mitmekesisuse temaatikale keskenduvad digitaalsed juhendmaterjal ning viiakse läbi õpilastele suunatud maailmahariduse projektikonkurss, mille elluviimist ka projekti kaudu toetatakse.

Oluline on õpilaste kaasamine tegevustesse, nende sisendit ootame nii õppekava uuendamisse kui õppematerjali koostamisse. Projekti konkreetsed kasusaajad on Viljandi Gümnaasiumi kõik õpetajad ja õpilased, laiemalt aga kõik Viljandi maakonna koolide õpetajad, õpilased ja lapsevanemad. Projekti kõige olulisemad tulemused on maailmakodaniku pädevusmudelist lähtuvad käivituslaagrite koolitused kõigile 10. klassi õpilastele ja rühmajuhendajatele, uuenenud tunnikavad ja õpilaste maailmahariduse projektikonkursi elluviimine.