Digiriigi mikrokraad
Projekti eesmärgid
Programmi eesmärk on anda osalejatele laiaulatuslik ülevaade e-valitsemisest, mis on digitaalne riik ning kuidas võimaldada kiiret digitaalset muutust avalikus sektoris tulemaks toime infoühiskonna muutustega.
Tegevused ja tulemused
Programmi raames tutvustatakse e-valitsemise põhimõtteid ja keskendutakse kõige olulisematele digiriigi komponentidele: avalikud teenused ja nende digitaliseerimine, õigusraamistik, koosvõime, identiteet ja muutuste juhtimine digitaalsele valitsemisele üleminekul. Osalejad saavad ülevaate teenuse planeerimisest, rakendamisest ja kasutamisest avalikus sektoris ning sellest, kuidas tekitada avaliku sektori asutuste vahel digitaalne kommunikatsioon ja paberivaba asjaajamine.
Programmi läbinud on võimelised juhtima digiriigi projekte ja omavad lahendusi nii Eesti kui teiste riikide parimatest praktikatest, olles programmi käigus omandanud nii teoreetilised teadmised kui ka saanud lahendada praktilisi kaasusi. Läbi kohapealse 10-päevase programmi on võimalik tutvuda Eesti digitaristu ja parimate praktikatega. Programmi raames on plaanis koolitada 15 inimest.
Seotud artiklid