Selgusid Moldova taotlusvooru toetuse saajad

Eesti Rahvusvahelise Arengukoostöö Keskus (ESTDEV) avalikustas 98 500 euro suuruse Moldova haridusprojektide taotlusvooru võitjad.  

Taotlusvooru eesmärk oli digipedagooglise võimekuse tõstmine Moldova haridusasutustes ning ettevõtluskonkursi korraldamine digitaalsete õppematerjalide tootmiseks ja koolikorralduse digitaliseerimiseks. Taotlusvoor on osa Moldova digiarengu ja -ettevõtluse edendamiseks loodud ESTDEV-i ja Future Technologies Activity (FTA) koostöölepingust 2022-2026, mida rahastavad USAID ja Rootsi arengukoostöö agentuur SIDA.

“Projektide raames korraldatakse ettevõtlikele ja ambitsioonikatele Moldova noortele häkatone, mis innustaks looma uusi digilahendusi Moldova haridussektorile,” rääkis Euroopa Liidu Idanaabruse regioonijuht Lauri Luht.

Võitnud projektidest

Garage48 OÜ projekti eesmärk on viiepäevase ürituse käigus luua digilahendusi Moldova haridussektorile. Ürituse käigus toimuvad töötoad ja mentorlussessioonid, mis aitavad osalejatel oma ideedest luua kvaliteetsed prototüübid, millel on arengupotentsiaal ka pärast ürituse lõppu.

Triumf Research OÜ projekt aitab edendada haridustehnoloogilisi innovatsioone Moldova üldhariduskoolides, keskendudes Triumfland Saga tervisemängu rakendamisele ja loovlahenduste hackathonile.

Arengukoostöö toetus on suunatud välispoliitika eesmärkide täitmiseks. Taotlusvoorude korraldamine, sealhulgas sihtriigid ja eesmärgid, on kokku lepitud ESTDEVi ja välisministeeriumi vahelises lepingus.

Info[email protected]

ESTDEV on riigi sihtasutus, mis korraldab ja koordineerib Eesti osalemist rahvusvahelise arengukoostöö ja humanitaarabi programmides eesmärgiga suurendada Eesti panust globaalsesse julgeolekusse ja kestlikku arengusse.

KÕIK UUDISED