Ovrutši lasteaed laieneb 4 rühmaruumi võrra, Harmet võitis hanke moodulite tootmiseks

Eesti suurim moodulhoonete tootja Harmet OÜ võitis 1,23 miljoni suuruse riigihanke Ukraina ülesehitusprojektina valminud Ovrutši lasteaia laiendamiseks. Lepingu moodulite tootmiseks allkirjastasid Eesti Rahvusvahelise Arengukoostöö Keskuse (ESTDEV) tegevjuhi kohusetäitja Andrea Kivi ja Harmet OÜ tegevjuht Alo Tamm. 

Ovrutši lasteaia laiendus. Foto: ESTDEV

Eesti toetusel ehitatud Ovrutši lasteaed saab lisaks neli rühmaruumi ja mahutab II etapi valmimise järel kokku 160 last. Lepingu kohaselt on Harmetil 150 kalendripäeva, et lasteaia puitmoodulid projekteerida ja toota, seejärel Ukrainasse transportida ning paigaldada. Lisaks rühmaruumidele rajatakse ka saal muusika- ja liikumistundide läbiviimiseks, kokku 687m² ruutmeetrit. Harmet OÜ tootis moodulid ka lasteaia I etapi rajamiseks.

“Mul on  hea meel, et meie koostöö Harmetiga jätkub ja et lasteaed laieneb nelja rühma võrra. Ukrainas on palju lapsi, kes sõja ja COVID-pandeemia tõttu ei ole kunagi saanud lasteaias käia. Tean, et Ovrutši linnas on suur vajadus lasteaiakohtade järele ja täiendava 80 koha rajamine aitab paljusid peresid,” rääkis Tarmo Needo, Infrastruktuuride ehituse valdkonna juht.

“Harmetil on hea meel osaleda selles Eesti ja Ukraina jaoks märgilise tähtsusega projekti elluviimisel. Eesti puitmajad on tuntud oma kõrge kvaliteedi poolest peamiselt Skandinaavia riikides. Koostöös ESTDEV-ga ja Eesti puitmajatootjate saadikuna saab Harmet tutvustada Eesti modulaarseid ehituslahendusi Ukrainas,” ütles Alo Tamm, Harmet OÜ tegevjuht.

Eesti esimese ülesehitusprojektina valminud Ovrutši lasteaed avati 2. juunil 2023. Avamisel osalenud välisminister Margus Tsahkna rõhutas: „Me peame seisma Ukraina laste tuleviku ja turvalisuse eest ning lasteaia ehitus on üks võimalus neid kaitsta. Ükski laps ei tohi kannatada Venemaa agressiooni ja hirmu all.”

Lisaks ehitustöödele toetab Eesti ka Ovrutši lasteaia personali ning  Zõtomõri oblasti lasteaiajuhtide koolitamist.

Ettevalmistused lasteaia ehitamiseks algasid 2022. aasta mais, kui ESTDEV-i delegatsioon käis Zõtomõri oblastis tutvumas nende objektidega, mille taastamist või uuesti ehitamist pidas oblast eluliselt oluliseks. Ovrutši lasteaed oli üks nendest strateegilise tähtsusega objektidest.

Lasteaia ehitus on seni suurim Eesti avaliku ja erasektori koostöö. Ehitust rahastas välisministeerium ning töid korraldas ESTDEV.

Info[email protected]

ESTDEV on riigi sihtasutus, mis korraldab ja koordineerib Eesti osalemist rahvusvahelise arengukoostöö ja humanitaarabi programmides eesmärgiga suurendada Eesti panust globaalsesse julgeolekusse ja kestlikku arengusse.

KÕIK UUDISED