ESTDEV-i üleskutsel annetatud pillid jõudsid Malõni lastemuusikakooli

Eesti suursaadik Ukrainas Kaimo Kuusk ja Eesti Rahvusvahelise Arengukoostöö Keskuse (ESTDEV) Idapartnerlusbüroo juht Lauri Luht andsid Malõni linna muusikakoolile üle ligi 8,000 euro väärtuses uhiuusi muusikainstrumente. Raha pillide ostmiseks annetas Delfi Meedia, kes firma jõulukingituste asemel otsustas toetada sõjas purustada saanud muusikakooli. Õhurünnaku tõttu toimus pillide üleandmine muusikakooli pommivarjendis, kus pillide lahtipakkimise järel toimus kooli õpetajate eksprompt kontsert. 

Foto: Max Fedyshyn

„Koolipere rõõm oli erakordselt suur, kuna Delfi Meedia abil jõudis Ukrainasse saadetis uusi ja kvaliteetseid muusikainstrumente. Seni harjutasid lapsed vanade ja väsinud pillide peal,“ rääkis ESTDEV-i Idapartnerlusbüroo juht Lauri Luht.

Eesti suursaadiku Kaimo Kuuse sõnul võib pillide annetamine lastele tunduda vähese toetusena olukorras, kus tuleb võita sõda, ehitada hooneid ja taristuid.

„Aga just sõja ajal on oluline, et oleks häid ja inspireerivaid inimlikke hetki, mis kinnitaksid, et Ukraina ei ole üksi ning annaks lootust ja jõudu liikuda edasi,“ ütles Eesti suursaadik Ukrainas Kaimo Kuusk.

Foto: Max Fedyshyn

ESTDEV-i üleskutsele Malõni muusikakoolile pille saata vastas Delfi Meedia, kes annetas firma jõulukingituseks mõeldud summa pillide ostmiseks Malõni lastemuusikakoolile. „See on väike samm, aga loodame, et see pakub lastele, vanematele ja õpetajatele pisut rõõmu ja optimismi. Just väikeste sammudega saavad nii lapsed kui ka täiskasvanud tagasi turvatunde ja naasta tavapärase elu juurde,“ on varem kommenteerinud kommenteeris Delfi Meedia juhatuse esimees Argo Virkebau.

Malõni linn sai tugevalt kahjustada Vene raketirünnakutes juba üsna sõja alguses, mille tulemusena hävinesid muusikainstrumendid linna muusikakoolis. Kui laste üldharidustee on jätkunud, siis pillide puudumise tõttu on pooleli jäänud muusikaõpingud.

Pillide kogumise Malõni lastemuusikakoolile organiseerisid ESTDEV ja Välisministeerium.

Loe lisaks: 

 

Info: [email protected]

ESTDEV on riigi sihtasutus, mis korraldab ja koordineerib Eesti osalemist rahvusvahelise arengukoostöö ja humanitaarabi programmides eesmärgiga suurendada Eesti panust globaalsesse julgeolekusse ja kestlikku arengusse.

KÕIK UUDISED