ESTDEV-i suvepraktikant tutvus nelja nädala jooksul kommunikatsioonitiimi tööga

Sel suvel liitus ESTDEV-i kommunikatsioonitiimiga praktikant Kaisa Siimann, kellel oli võimalus kohtuda Eesti arengukoostöö säravate tegijatega, kirjutada artikleid, lüüa kaasa ESTDEV-i kommunikatsioonistrateegia loomisel ning luua sisu sotsiaalmeediasse ja veebilehele.

Kuidas leidsid end ESTDEV-i kommunikatsioonibüroo suvepraktikale kandideerimast ning millised olid Sinu eeldused praktikale tulles?

Kaisa Siimann. Foto: ESTDEV

Kaisa Siimann: Pakkumise tulla ESTDEV-i praktikale leidsin ma üsna viimasel hetkel, kuid kuna olin salamisi mõelnud kommunikatsiooni õppimise peale, tundsin, et seda võimalust ei saa käest lasta. Praktikale tulles proovisin ma vältida eeldusi, rohkem seadsin omale eesmärgiks õppida nii rahvusvahelise koostöö kui kommunikatsiooni kohta nii palju kui võimalik.

Oled meie juures nüüd neli nädalat suvepraktikal olnud, mis oli Sinu jaoks kõige meeldejäävam?

Kaisa Siimann: Tuleb tunnistada, et need neli nädalat möödusid väga kiiresti ja kõik ülesanded, millega ma selle praktika jooksul tegeleda sain, andsidki kokku ühe tervikliku ja meeldejääva kogemuse. Aga konkreetselt võin välja tuua näiteks AKÜ ja ESTDEV-i konsultatsiooni, kus said ühe laua taga kokku kommunikatsioonispetsialistid erinevatest sektoritest ning mida oli erialaselt huvitav jälgida.

Milline nägi välja Sinu tavaline päev praktika jooksul? Mis Sinu ülesannete hulka kuulusid?

Kaisa Siimann: Tavaline päev algas hommikul koosolekuga, millega kaardistasime päeva jooksul ees ootavad teemad. Samas oli igas päevas ruumi paindlikkusele, et kohanduda tähelepanu nõudvate asjadega. Minu ülesanded hõlmasid eelkõige uudislugude kirjutamist ja toimetamist, kuid sain tegeleda ka sotsiaalmeedia ja kodulehega.

Sinu varasem taust on keeletoimetamine ning nüüd said töötada koos meie kommunikatsioonitiimiga – mis Sind enim selle töö juures üllatas? 

Kaisa Siimann: Keeletoimetaja oskused on kommunikatsioonis kindlasti väga olulised, on ju mõlemas valdkonnas peamiseks töövahendiks sõnad. Kommunikatsiooni teeb minu jaoks aga eriti põnevaks see, et lisaks küsimusele kuidas midagi öelda, tuleb keskenduda ka sellele mida ja kellele öelda.

“Kommunikatsiooni teeb minu jaoks aga eriti põnevaks see,
et lisaks küsimusele kuidas midagi öelda,
tuleb keskenduda ka sellele mida ja kellele öelda.”

Kaisa Siimann, suvepraktikant

Kuidas kirjeldaksid oma praktikakogemust?

Kaisa Siimann: Praktika oli minu jaoks tõesti mitmekülgselt arendav. Kontoris oli mul võimalus töötada koos oma ala spetsialistidega, kellelt oli mul iga päev midagi uut õppida ning kes olid alati toetavad ja julgustasid mind uutes olukordades lahendusi leidma.

Mis on Sinu edasised plaanid?  

Kaisa Siimann: Esialgu suundun sügisel välismaale õppima, et täiendada end rahvusvahelises keskkonnas. Kommunikatsiooni valdkond pakub mulle aga endiselt suurt huvi ning ma loodan, et tulevikus tekib mul võimalus seda veelgi põhjalikumalt tundma õppida.

Aitäh Kaisale tema panuse eest ESTDEV-i kommunikatsioonitiimis! Hoidke pilk peal meie kodulehel ja sotsiaalmeedia kanalites seoses tulevaste praktikapakkumistega.

Eesti Rahvusvahelise Arengukoostöö Keskus on riigi sihtasutus, mis korraldab ja koordineerib Eesti osalemist rahvusvahelise arengukoostöö ja humanitaarabi projektides, eesmärgiga suurendada Eesti panust globaalsesse julgeolekusse ja jätkusuutlikku arengusse.