“Eesti on võtmetähtsusega digipartner,” kinnitas GIZi tegevjuht Thorsten Schäfer-Gümbel Eestit külastades

Saksa arengukoostöö agentuur GIZ-i kõrgetasemeline delegatsioon külastas Eestit, et kohtuda partneritega ja arutada tulevast koostööd EL-i idanaabruses ja Aafrika piirkonnas. 

GIZi tegevjuht Thorsten Schäfer-Gümbel

“Koostöös tugevate ja pühendunud partneritega nagu GIZ, oleme viinud edukalt ellu mitmeid projekte Aafrika piirkonnas. Loodame laiendada ühiseid ettevõtmisi ka EL-i idanaabruse riikides. Meil on hea meel tervitada GIZ tegevjuhti Thorsten Schäfer-Gümbelit Eestis, tutvustada ESTDEV-i tegevust ja seada sihte edasiseks koostööks,” kommenteeris ESTDEVi tegevjuhi kohusetäitja Andrea Kivi.

“Koostöö partneritega mitte ainult projektide elluviimisel vaid globaalsetele probleemidele lahenduste leidmiseks on saanud oluliseks strateegiliseks eesmärgiks GIZ-le,” ütles GIZi tegevjuht Thorsten Schäfer-Gümbel. “Oleme väga rahul Eestis toimunud kohtumiste ja  infovahetuse üle, eriti digivaldkonnas, ning uurime edasi koostöövõimalusi Ukraina ja teiste idanaabruse riikide toetamiseks. Ootame tulevikus meie koostöö tugevdamist, et suurendada meie panust partnerriikide arengusse.”

Eesti on teinud GIZ-iga koostööd mitmete projektide ja Team Europe algatuse kaudu, peamiselt Aafrika piirkonnas. Praegu hõlmab koostöö GIZ-ga inimkeskse digipööre läbiviimist Keenias ning digitaalse küpsuse uuringute teostamist e-teenuste arendamiseks Djiboutis ja Somaalias. Ettevalmistamisel on mitmed regionaalsed projektid nagu  “Make IT Africa”, andmemajandus Sahara-taguses Aafrikas, Aafrika ja Euroopa Digi innovatsiooni arendamine ning e-valitsemise ja küberturvalisuse Team Europe algatus.

“Eesti ja Saksamaa on pühendunud partnerid arengukoostöö eesmärke täites, nii strateegilisel kui ka rakendustasandil. Me töötame koos mitmetes riikides jagades oma ekspertiisi ja kogemust valdkondades nagu inimkeskne digipööre, haridus, head valitsemistavad ja jätkusuutlik majandusareng. GIZ peadirektori Thorsten Schäfer-Gümbeli visiit pakkus suurepärase võimaluse arutada meie koostöö tuleviku üle, et pakkuda parmaid lahendusi meie partnerriikide arenguks,” kommenteeris Kairi-Saar Isop,  välismininsteeriumi arengukoostöö ja humanitaarabi osakonna peadirektor.

Eesti visiidil saatsid peadirektor Schäfer-Gümbelit GIZ Ukraina välissuhete eest vastutav Eva-Maria Geiger,  GIZi ettevõtete arengu partnerlussuhete juht Laura Glas, ja  jätkusuutliku digipöörde ja globaalse programmide nõunik Hannah Müller. Delegatsioon külastas e-Eesti Esitluskeskust, vahetas mõtteid Eesti Välisministeeriumiga ning kohtus Eesti IT valdkonna eestvedajatega, nagu E-valitsemise akadeemia, Nortal ja Proud Engineers.

Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH on Saksa arengukoostöö agentuur, mis toetab Saksamaa valitsust rahvusvahelise koostöö ja jätkusuutliku arengu valdkonnas.

Info[email protected]

ESTDEV on riigi sihtasutus, mis korraldab ja koordineerib Eesti osalemist rahvusvahelise arengukoostöö ja humanitaarabi programmides eesmärgiga suurendada Eesti panust globaalsesse julgeolekusse ja kestlikku arengusse.

KÕIK UUDISED