Development Cooperation Partnership (DCP) 10. voor

Eesti Rahvusvahelise Arengukoostöö Keskus kuulutas 14. septembril 2022 välja taotlusvooru Ukraina arengu toetamiseks demokraatia ja vastupanuvõime tugevdamises, energia- ja küberjulgeoleku, ettevõtete konkurentsivõime edendamise ning ühiskonna vastupidavuse ja kaitse osas.. Taotlusvooru eelarvemaht oli 400 000 eurot. Tegemist on koostöövormiga, millega kaasrahastavad Eesti ja USA valituks osutuvaid projekte võrdselt 50:50 põhimõttel.

MTÜ Eesti Pagulasabi projekti “Tõenduspõhiste traumafookusega teraapiate viimine Ukrainasse ja psühhoteraapia pakkumine sõja tõttu kannatanud elanikkonnale“ eesmärk on võimestada Ukrainas vaimse tervise teenuste pakkujaid ning pakkuda psühhoteraapiat sõja tõttu traumeeritud täiskasvanutele ja lastele. Projekti raames viiakse Ukrainasse kaks tõenduspõhist traumafookusega teraapiavormi, mis on disainitud spetsiaalselt sõjatraumadegategelemiseks: Narrative Exposure Therapy (NET) ja Teaching Recovery Techniques (TRT). Selleks viiakse läbi kaks koolitustsüklit psühholoogidele ja teistele erialase ettevalmistusega inimestele, kes on pärast koolitust valmis teraapiat Ukraina erinevates piirkondades pakkuma hakata. Projekti toetatakse 79 959,59 euroga ning kestvus 16.02.2023-31.12.2023.

Turundusproff OÜ projekti “Ekspordi Akadeemia II Ukrainas“ eesmärgiks on jätkata Ukraina Ekspordiakadeemia jaoks uute koolitajate väljaõpetamist, mille raames õpetatakse ekspordikoolitusi looma ja koolitusi ellu viima. Oma oskusi piloteeritakse 100 Ukraina väikese – ja keskmise suurusega ettevõtte peal eesmärgiga kasvatada nende ettevõtete eksporti. Projekti toetatakse 101 124 euroga ning kestvus 01.04.2023-31.07.2024.

Turundusproff OÜ projekti “Ekspordi konsultantide Arenguprogramm Ukrainas“ raames koolitatakse Ukraina kümnes piirkonnas (sh Lõuna ja Ida-Ukrainas okupeerimata alad) ja on mõeldud nii avaliku sektori kui ka erasektori konsultantide koolitamiseks. Programmi eesmärk on kiiresti ja tõhusalt koolitada ekspordikonsultante, et nad saaksid toetada Ukraina ettevõtteid eksportimisel. Projekti toetatakse 102 103 euroga ning kestvus 01.04.2023-31.03.2024.

Turundusproff OÜ projekti “Ukraina ülesehitamise võimekuse kasvatamine” raames jätkatakse Ukraina teenuste sektori SMEde koolitamist eesmärgiga valmistada nad ette rahvusvaheliseks koostööks Lääne ettevõtetega Ukraina sõjajärgseks kiireks ülesehitustööks. Keskendume inseneeria, projekteerimise, arhitektuuri, konsultatsiooni ja digitaalsete teenuste sektorile. Koolitame välja teise grupi digitaalseid mentoreid, et nad aitaksid ettevõtetel internetis paremini silma paista. Koostame sektorite koostööplaanid, et nad saaksid koos tõhusamalt rahvusvaheliste ettevõtetega Ukraina ülesehitamise koostöös osaleda. Projekti toetatakse 101 939 euroga ning kestvus 01.05.2023-30.06.2024.