African Leadership University digipöörde programmi meeskond külastas Eestit

Eestit külastas 20 eksperti Keeniast, Rwandast, Ugandast, Ghanast ja Sierra Leonest, et saada inspiratsiooni ja koguda teadmisi digipöörde läbiviimiseks oma koduriikides. Visiiti korraldas tulevikujuhte koolitav African Leadership University (ALU) avaliku sektori koostööprogrammi raames. ALU asub Rwandas ja Mauritiusel ning selle eesmärk on koolitada välja vähemalt kolm miljonit innovaatilist juhti, kes hakkavad tegelema oluliste väljakutsetega Aafrikas.

Foto: ESTDEV

“Tegemist on avaliku sektori koostööga, mis toob kokku eksperdid mitmest Aafrika riigist, kes viivad läbi digipööret,” ütles ALU kasvu ja strateegia direktor John Kimani. “Meie arvates on väga oluline, et programmis osalejad saavad üksteiselt õppida ja näha, mis teistes riikides toimib ja mida saab juurutada ka oma riigis.”

Kimani sõnul on Eesti maailma kõige arenenum digiühiskond. “Eestisse tulles tahtsime, et meie eksperdid saaksid kogeda, kuidas digitaalne ühiskond tegelikkuses toimib”.

Külastades Eesti Rahvusvahelise Arengukoostöö Keskust (ESTDEV), tutvusid ALU eksperdid ESTDEVi koostööprioriteetidega ja käimasolevate projektidega Aafrikas. Enim tekitas neis huvi üks uutest piirkondlikest algatustest, projekt Digital Explorers II, mille eesmärk on vähendada noorte IKT talentide tööpuudust Keenias, Nigeerias ja Armeenias, tõstes IKT-hariduse kvaliteeti ja pakkudes võimalusi töökogemuse saamiseks Euroopa Liidus.

Kimani rõhutas visiidi tähtsust teadmiste vahetamise ja inspiratsiooni saamise platvormina ning alusena praegustele ja tulevastele partnerlustele.

“Koostöö Aafrikaga on ESTDEV-ile väga oluline ning suur rõõm oli nii laiapõhjalist Aafrika delegatsiooni Eestis näha ja nende kogemusi kuulata,” sõnas Nelli Timm, ESTDEVi Aafrika regiooni nõunik.

Info[email protected]

ESTDEV on riigi sihtasutus, mis korraldab ja koordineerib Eesti osalemist rahvusvahelise arengukoostöö ja humanitaarabi programmides eesmärgiga suurendada Eesti panust globaalsesse julgeolekusse ja kestlikku arengusse.

KÕIK UUDISED